• Duży asortyment w magazynie
  • Produkty wysokiej jakości
  • Konkurencyjne ceny
  • Szybka dostawa
  • Indywidualni doradcy
  • Ponad 35 lat doświadczenia
  • Możliwość własnego etykietowania

     

Który dławik kablowy wybrać dla swoich potrzeb?

Który dławik kablowy wybrać dla swoich potrzeb?

Wysłany na 7 lipca 2023

Wybór dławika kablowego zależy od kilku czynników. W naszym asortymencie znajdziesz zarówno plastikowe, jak i metalowe dławiki kablowe, możesz też wybierać spośród dobrze znanych rodzajów gwintów. Czy twój przypadek wymaga specjalnego projektu? W tym też możemy ci pomóc. Jako specjaliści w zakresie elementów złącznych chętnie pomożemy ci w decyzjach, które należy podjąć. Który dławik wybierasz do swojej aplikacji?

Średnica

Wybór dławika kablowego zależy przede wszystkim od średnicy okablowania. W przypadku standardowego zastosowania w domu, 20 mm lub 25 mm będzie odpowiednim rozmiarem wystarczającym na poprowadzenie. W przypadku innych zastosowań ważne jest zmierzenie średnicy i wybór między 3 mm a 48 mm.

Rodzaj gwintu

Metryczne czy Pg ? Jeśli chodzi o gwinty, nie wszędzie obowiązują te same standardy. Gwint metryczny jest standardem w Holandii i wielu innych krajach. Jednak w Niemczech często spotykanej est stary niemiecki standard branżowy Pg. W poszczególnych sektorach mogą obowiązywać różne zasady, dlatego należy zapoznać się z przepisami ustawowymi i wykonawczymi.

Długość gwintu

Oprócz rodzaju gwintu możliwe są również różne warianty długości gwintu. Wybór ten może zależeć od rodzaju zastosowanej skrzynki lub preferencji instalatora. W końcu dłuższy gwint można lepiej dokręcić.

Materiał

Do wielu standardowych zastosowań można wybrać plastikowe dławiki kablowe. Jednak przy wyborze materiału na dławik kablowy znaczenie mają również czynniki zewnętrzne. Jeśli skrzynka elektryczna znajduje się na zewnątrz i jest narażona na działanie czynników pogodowych, właściwym wyborem jest wariant metalowy. To samo dotyczy zastosowań w wysokich temperaturach, na przykład w stalowni. Do zastosowań w przestrzeniach zagrożonych wybuchem wybiera się specjalną wersję Ex, a stal nierdzewna jest często właściwym wyborem w przypadkach montażu w miejscach występowania wysokiego stężenia substancji chemicznych.

Jako doświadczony dostawca w zakresie przepustów kablowych, WKK jest kompletnym partnerem. Zobacz naszą ofertę dławików kablowych i akcesoriów niemieckiego producenta Jacob. Możesz złożyć zamówienie bezpośrednio lub poprosić o wycenę. Potrzebujesz porady? Zachęcamy do kontaktu z jednym z naszych doradców pod numerem +48 42 640 74 91 lub pod adresem webshop@wkk.com.pl.

YoutubeLinkedIn