• Duży asortyment w magazynie
  • Produkty wysokiej jakości
  • Konkurencyjne ceny
  • Szybka dostawa
  • Indywidualni doradcy
  • Ponad 35 lat doświadczenia
  • Możliwość własnego etykietowania

     

Wykrywalne opaski zaciskowe

Szukasz opasek kablowych? Pracujesz w branży spożywczej, farmaceutycznej, paszowej lub chemicznej? Chcesz zapobiec zanieczyszczeniu produktów, elementami takim jak odcięte lub pęknięte opaski kablowe? 

Prawdopodobnie na co dzień pracujesz z wykrywaczami metali, wykrywaczami rentgenowskimi i/lub wykrywaczami wizualnymi. Dzięki wykrywalnym opaskom kablowym zapewniasz optymalne bezpieczeństwo w procesie produkcyjnym.

Poliamid 6.6 czy polipropylen?

Wykrywalne opaski zaciskowe mogą być wykonane z materiału typu poliamid 6.6 i polipropylen. Który z materiałow bedzie najbardziej odpowiedni w dużej mierze zależy od tego jak wygląda proces produkcyjny i gdzie stosowane sa poaski zaciskowe.  

Jeżeli ważne jest, aby opaski były odporne na agresywne czynniki chemiczne i w dodatku unosiły się w płynach, to należy wybierać opaski zaciskowe wykonane z polipropylenu. Natomiast jeśli ważniejsze są wytrzymałośc na rozciąganie oraz niższa cena idealnym wyborem bedzie poliamid 6.6.

Unikalny proces produkcji

Drobne opiłki metalu są równomiernie mieszane z odpowiednim twożywem (PA 6.6 lub polipropylen). Dzieki zastosowaniu takiej mieszanki możliwe jest wykrycie niewielkich fragmentów opasek kablowych w detektorach metali czy detektorach rentgenowskich. Koncentracja cząstek metalu w opaskach kablowych WKK jest wyższa niż w porównywalnych produktach innych marek co zapewnia większe przyciąganie magnetyczne oraz ułatwiaich detekcję opasek.

Spełniają europejskie wytyczne HACCP

Nasze wykrywalne opaski zaciskowe spełniają wytyczne norm HACCP (Analiza Zagrożeń, Krytyczny Punkt Kontroli). Wymogi te, opracowane przez UE, są planowym podejściem do bezpieczeństwa w procesie produkcji żywności. Maja na celu zapobieganie zagrożeniom fizycznym, biologicznym i chemicznym.

Optymalne wykrywani wizualne

Kolor umożliwia łatwo, w sposób wizualny wykryć opaskę zaciskowej, dlatego opaski wykrywalne produkowane są w kolorze niebieskim.

Nie zawierają halogenów i silikonów

WKK produkuje opaski wykrywalne któr nie zawierają halogenów ani silikonów.

Zapięcia i rodzaje opasek

Wykrywalne opaski kablowe są dostępne z następującymi typami zamka:

  • zamek z plastikowym ząbkiem blokującym
  • zamek z metalowym ząbkiem blokującym (stal nierdzewna)

 

Szukasz innego materiału?

WKK dostarcza również opaski zaciskowe wykonane z innych tworzyw sztucznych oraz ze stali nierdzewnej. Asortyment dopasowany jest do różnych zastosowań zarówno tych standardowych jak i wymagających specjalistcznego podejścia. Opaski zaciskowe wykonane z tworzywa sztucznego są mniej wytrzymałe na rozciąganie oraz mniej odporne na ciepło od opasek wykonanych ze stali nierdzewnej. Jednak poliamidowe opaski zaciskowe spełniają wymagania dla najczęstszych zastosowań pod względem wytrzymałości na rozciąganie czy odporności na ciepło a w dodatku ich cena jest relatywnie niższa.

Akcesoria do wykrywalnych opasek kablowych?

Potrzebujesz akcesoriów do wykrywalnych opasek kablowych? Przejrzyj nasze akcesoria do opasek kablowych. Tutaj znajdziesz nasz asortyment pistoletów, kołków ściennych, uchwytów (samoprzylepnych lub przykręcanych) oraz stojakow.

Indywidualne porady

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych wykrywalnych opaskach kablowych? Skontaktuj się z jednym z naszych doradców. Chętnie pomożemy oraz odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Produkty 3

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 3

na stronę
Ustaw kierunek malejący